lukeaksesi lehdessä julkaistut artikkelit
Kirjaudu jäsentunnuksilla

Ilmailuliitolla on 8 lajitoimikuntaa.

 

 

Dronetoimikunta (DT)

pj Ari-Pekka Repo, aprepo@gmail.com, 050 3865235
vpj Mikko Kovanen, mikefpv@gmail.com, 040 5595593

 

Experimental- ja ultrakevyttoimikunta (EUT)

pj Jorma Sucksdorff, jokke@mobiili.net , 045 657 6166
vpj Tom Arppe, tom.arppe(at)gmail.com, 050 386 5368

 

Ilmapallotoimikunta (IT)

pj Max Sevelius, max(at)kuumailmapallo.com, 040 352 3125

 

Laskuvarjotoimikunta (LT)

pj Timo Kokkonen, timo.kokkonen(at)laskuvarjotoimikunta.fi, 040 510 5467
vpj Jarkko Orava, jarkko.orava@gmail.com, 045 1132367

 

Lennokkitoimikunta (LeT)

pj Anssi Aunola, anssi.aunola@gmail.com, 045 1973668
vpj Jarno Eskelinen, jarno.eskelinen@gmail.com, 045 2197553

 

Liidintoimikunta (LiT)

pj Tuomas Seppänen, tube(at)humina.net, 0400 779016
vpj Juho Komulainen, jkomulainen(at)gmail.com, 044 506 3309

 

Moottorilentotoimikunta (MT)

pj Antti Kääriäinen, antti.kaariainen(at)blueskies.fi, 044 252 1012
vpj Nils Rostedt, sailor(at)dlc.fi, 0400 445 017

 

Purjelentotoimikunta (PT)

pj Antti Koskiniemi,  040 581 1591
vpj Mika Mutru, mika.mutru(at)gmail.com, 0400 319 945