Toimikuntien puheenjohtajat ja varapuheenjohtajat 2023

 

Experimental- ja ultrakevyttoimikunta (EUT)

pj. Jukka Juslin, jukka.juslin@haaga-helia.fi

varapj. Lari Iso-Anttila, lari.iso-anttila@haaga-helia.fi

 

Ilmapallotoimikunta (IT)

pj.  Markku Sipinen sipinen.markku@gmail.com, 044 0243518

varapj. Olavi Luoma

 

Laskuvarjotoimikunta (LT)

pj. Timo Kokkonen, timo.kokkonen@laskuvarjotoimikunta.fi, 040 510 5467

varapj. Petri Lydén

 

Liidintoimikunta (LiT)

pj. Antti Huhtala,

varapj. Anna-Reetta Eksymä

 

Miehittämättömän ilmailun toimikunta (MIT)

pj.  Petri Kantola, kantola.pete@gmail.com, 358 400 910 203

varapj. Juha Reinikka

 

Moottorilentotoimikunta (MT)

pj. Jyri Mattila,  mattila.jyri@gmail.com, 0408487947

varapj. Nils Rostedt, sailor@dlc.fi, 0400 445 017

 

Purjelentoimikunta (PT)

pj.  Mika Mutru, mika.mutru@gmail.com, 0400 319 945

varapj: Kristian Roine