lukeaksesi lehdessä julkaistut artikkelit
Kirjaudu jäsentunnuksilla

Ilmailuliitolla on 8 lajitoimikuntaa.

 

 

Dronetoimikunta (DT)

pj Ari-Pekka Repo, aprepo@gmail.com, 050 3865235
vpj Mikko Kovanen, mikefpv@gmail.com, 040 5595593

 

Experimental- ja ultrakevyttoimikunta (EUT)

pj Jorma Sucksdorff, jokke@mobiili.net , 045 657 6166
vpj Tom Arppe, tom.arppe@gmail.com, 050 386 5368

 

Ilmapallotoimikunta (IT)

pj Max Sevelius, max@kuumailmapallo.com, 040 352 3125

 

Laskuvarjotoimikunta (LT)

pj Timo Kokkonen, timo.kokkonen@laskuvarjotoimikunta.fi, 040 510 5467
vpj Jarkko Orava, jarkko.orava@gmail.com, 045 113 2367

 

Lennokkitoimikunta (LeT)

pj Tero Salminen, tero.salminen@kopterit.net, 044 3581208
vpj Anssi Aunola, anssi.aunola@gmail.com

 

Liidintoimikunta (LiT)

pj Antti Joensuu,  info@flyingfinns.net
vpj Sirissa Karjalahti-Föhr

 

Moottorilentotoimikunta (MT)

pj Antti Kääriäinen, antti.kaariainen@blueskies.fi, 044 252 1012
vpj Nils Rostedt, sailor@dlc.fi, 0400 445 017

 

Purjelentotoimikunta (PT)

pj Antti Koskiniemi,  040 581 1591
vpj Mika Mutru, mika.mutru@gmail.com, 0400 319 945