lukeaksesi lehdessä julkaistut artikkelit
Kirjaudu jäsentunnuksilla

Ilmailuliiton hallitus

 

Puheenjohtaja
Petteri Tarma, petteri.tarma(at)ilmailuliitto.fi, puh. 050 3930163

Varapuheenjohtaja
Hannu Halonen, hannu.halonen(at)ilmailuliitto.fi, puh. 0400 551545

 

Jäsenet

  • Ari Hulkkonen, ari.hulkkonen(at)ilmailuliitto.fi, puh. 040 344 2108
  • Timo Kokkonen, timo.kokkonen(at)ilmailuliitto.fi, puh. 040 5105467
  • Mari Lehtonen, mari.lehtonen(at)ilmailuliitto.fi, puh. 040 450 8307
  • Mikko Tervonen, mikko.tervonen(at)ilmailuliitto.fi, puh. 0400 740 431
  • Peter Tähtinen, peter.tahtinen(at)ilmailuliitto.fi, puh. 045 670 3670

 

Hallituksen seurantavastuut

Tarma:

Trafi, Finavia, OKM, LVM, Ilmavoimat, FAI, SIL-strategia, Olympiakomitea (varalla: Ilmailu-lehti, tiedottaminen)

Halonen:

Kisaprojektit, valmennus, lajikehitys, ilmatila (varalla: lentopaikat, jäsenkerhot)

Hulkkonen:

Ympäristö, SIL-strategia, Liite-II, lentopaikat, liiton sääntömuutostyö (varalla: Trafi, OKM, LVM)

Kokkonen:

Ilmailu-lehti, sisäinen viestintä, nuorisotyö (varalla: kisaprojektit, valmennus)

Lehtonen:

Tiedottaminen, IT-asiat, Opisto (kehitys), varainhankinta, vakuutusasiat (varalla: markkinointi)

Tervonen:

Jäsenkerhot, lajitoimikunnat, markkinointi (varalla: nuorisotyö, varainhankinta)

Tähtinen:

SIL/Opisto talousseuranta, EASA-projektit, koulutus ja turvallisuus (varalla: Trafi, Finavia)

 

Lisätietoja

Hallituksen päätöksiä